top of page
Search
  • novuss2019

Gada nogalē Birmingemā aizritējuši Novusa svētki

Birmingemas Novusa klubs, Novuss klubs “Coventry Roveri” un Latviešu Kultūras centrs Birmingemā apvienojot savus spēkus, 17. decembrī radīja Novusa svētkus un visa diena tika veltīta novusa aktivitātēm.

Kā pamataktivitāte svētku laikā bija dubultspēļu turnīrs “Ziemassvētku kauss novusā”, kurā piedalījās 58 spēlētāji, klātesot arī pāris desmitiem līdzjutēju. Jāteic, ka Lielbritānijas Novusa vēsturē šis ir līdz šim lielākais spēlētāju skaits, kas jebkad piedalījies sacensībās. Spēlētāji gan individuāli, gan arī ģimenēm bija ieradušies no dažādām vietām Birmingemā un tās apkārtnes. Daži bija pat mērojuši ceļu no Skotijas un Latvijas.

Pateicoties Novusa klubam “Coventry Roveri” bija sarūpēts novusa galds, kas savā izmērā pielāgots pašu mazāko spēlētāju iespējām un vēlmēm. Līdz ar to mūsu jaunākie spēlētaji vecumā līdz 10 gadiem varēja arī spēlēties savā lokā. Jāpiebilst arī, ka ar labiem panākumiem turnīrā piedalījās arī vairāki jaunieši, kuru savā ikdienā mācās vai arī studē, un līdzi bija paņēmuši arī savus draugus.

Pasākuma organizātoriem ir liels lepnums, ka latviešu nacionālais sporta veids ir kļuvis populārs arī pusaudžu un jauniešu vidū.

Novusa svētkos bija ieradies novusa tiesnesis un Cēsu Novusa kluba vadītājs Jānis Jānelsiņš no Latvijas, kurš bija arī dubultspēļu turnīra galvenais tiesnesis. Jāpiebilst, ka Jāņa vadībā notika arī individuālās meistarklases, kurās tika sniegta arī aktuālā informācija par novusu Latvijā.

Komandas tika veidotas spēlētājiem pašiem izvēloties sev komandas biedrus. Atbilstoši Ziemassvētkiem tika arī veidoti komandu nosaukumi. Rezultātā pēc piecām kārtām tika noskaidroti labākie: 1. vieta – Karsts alus (Elza&Jānis), 2. vieta – Ingvēra tēja (Elīza&Ingmārs), 3. vieta – Divi zvaniņi (Māris&Mārtiņš), 4. vieta – Karstvīns (Juris&Teodors), 5. vieta -Sniegavīri (Raivis&Renāte) un 6. vieta – Džempermaņi (Inguss&Guntars).

Galvenā tiesneša Specbalvas saņēma Elza un Renāte, par cītību un zinātkāri. Savukārt par īpašajām balvām - ziemasvētku galda dekorus bija sagatavojusi floriste Liene Stepena.

Pasākuma neformālā daļa norisinājās īpašā viesa “stand-up” un improvizācijas aktiera Viestura Vizuļa no Latvijas vadībā. Ar “dzīvo” mūziku pasākuma apmeklētājus priecēja Birmingemass mūziķi Īstais Mārtiņš, Rob Luis un Zigurds Šusters. Īstā Mārtiņa un Arņa Ieviņa origināldziesma tika uztverta ar īpašu sirsnību, prasot to atkārtot.

Visi viesi bija ieradušies ar dāvaniņām, kas tika izlozētas loterejā. Savukārt, Aija Donika savā kafejnīcā aicināja iegādāties dažādus latviešu ēdienus un gardumus.

Pasākumu atbalsta arī Birmingemas Novusa Klubs, Novusa klubs “Coventry Roveri”, floriste Liene Stepena, M&M Mūzikas faktors UK, Latviešu Kultūras centrs Birmingemā, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Latvijas Republikas vēstniecība Apvienotajā karalistē ar diasporas atbalsta projekta līdzekļiem.
17 views0 comments

Comments


bottom of page