top of page
196389849_1407231169675619_9025617456295782143_n.jpg

Otrā Novusa nometne jauniešiem Lielbritānijā

 
2021.gada 5.-6.jūnijā norisinājās jau otrā Latvijas diasporas jauniešu nedēļas nogales nometne ar meistarklasēm Zoom vidē.
Pateicoties saņemtajam atbalstam gan no Latvijas, gan Lielbritānijas mums bija neticama iespēja par nometnes ekspertiem pieaicināt vienus no pašiem labākajiem Novusa speciālistiem pasaulē. Jauniešus spēlēt novusu mācīja Līga Leite (Starptautiskā Novusa sporta tiesnese), Andris Sudmalis (Latvijas čempions Novusā un Lielbritānijas Novusa čempionāta uzvarētājs), Kaspars Leitis (Latvijas čempions Novusā un Novusa sporta tiesnesis), Guntars Brālītis (Vairākkārtējs Pasaules čempions Novusā un Vairākkārtējs Latvijas čempions Novusā, Krievijas Galda spēļu klubu federācijas prezidents), Aldis Bišovs (Vairākkārtējs Latvijas Novusa čempions) un Ritvars Stalidzāns (Viens no jaunākajiem Latvijas Novusa čempioniem).
Meistarklasēs piedalījās jaunieši no visas Lielbritānijas un organizatoru uzdevums bija nogādāt novusa galdus un inventāru katra jaunieši mājās. Galdi pie spēlētājiem ceļoja uz Londonu, Peterborough, Birmingemu, Vestbromiču, Bristoli, Kinderminsteri, Veikfīldu, Bradfordu un pat Glazgovu.
Sirsnīgs paldies visiem tiem, kas vēlējās piedalīties un pieteicās pasākumā: Ance Kazāka, Elza Umure, Valts-Jānis Zauers, Markuss Liepnieks, Ernests Čaklais, Elīza Čaklā, Māris Roberts Čaklais, Raitis Eidints, Patrīcija Vīksna, Tomass Oseni, Joshua Sūna, Alekss Aleksis Beet, Markuss Vasiļjevs, Toms Stikāns, Daniels Sudmalis, Aleksandrs Sudmalis, Niks Bišovs, Lote Pūpola, Kristers Puisītis, Dzintars Romāns, Pēteris Ritums, Reičela Bluķe, Alexandros Theodorou un Kristers Sausiņs.
Nometnes pirmajā dienā dalībnieki sadalījās pa grupām un ekspertu vadībā mācījās novusa pamatus, izspēles kārtību un paņēmienus. Eksperti nedaudz pastāstīja par novusa vēsturi, par novusa dzīvi Latvijā un novusa izplatību pasaulē. Stāstīja arī par iespējām iekļauties gan Latvijas, gan pasaules novusa dzīvē un piedalīties turnīros.
Otrā dienā notika Novusa turnīrs trijās grupās, kur kopā ar jauniešiem piedalījās arī viņu vecāki un vecvecāki.
Apsveicam uzvarētājus:
Elites grupā: 1.vieta – Kristers S., 2.vieta – Elīza, 3.vieta (dalīta) – Māris Roberts & Alexandros.
Vidējā grupā: 1.vieta – Ernests, 2.vieta – Kristers P., 3. vieta – Niks
Jaunākā grupa: 1.vieta – Alekss Aleksis, 2. vieta – Markuss V., 3.vieta – Aleksandrs.
Eksperti izraudzījās arī savu favorītu katrā grupā: Elites grupā - Patrīcija, Vidējā grupā – Ernests, Jaunākajā grupā – Aleksandrs.
Tika piešķirtas arī īpašas balvas:
Elites grupā diplomu par Novusa meistarstiķi saņēma Ance un Elza.
Vidējā grupā Diplomu kā Novusa jaunā cerība saņēma Niks
Jaunākā grupā Diplomu par sportiskāko ģimeni saņēma Toma Stikāna ģimene.
Sestdienas vakarā jaunieši pulcējās sadraudzības vakarā un Birmingemas Novusa kluba jauniešu vadībā tika spēlēta startēģijas spēle “Among us”.
Kaut vasarīgais laiks vilināja tik ļoti, ka daži no spēlētājiem par savu spēles telpu bija izvēlējušies āra terasi, varam ar drošu sirdi apgalvot, ka nometne norisinājās veiksmīgi, atraktīvi, dzīvespriecīgi un labu emociju piepildīti. Jauniešiem bija unikāla iespēja aci pret aci satikt unikālus novusa sporta profesionāļus, kas klātienē visticamāk nemaz nebūtu iespējams.
Esam ļoti priecīgi par katru dalībnieku, kas “uzņēma novusu” savā gimenē šajā nedēļas nogalē. Esam pateicīgi jauniešu vecākiem un arī vecvecākiem, kas aktīvi atbalstīja mācībās un juta līdzi sacensībās.
Ar šo pasākumu vēlreiz un vēlreiz pārliecinājāmies, kas novuss ir ģimenes spēle, kurā var piedalīties vai liels vai mazs.
Kā teica vairākkārtējs Latvijas Novusa čempions, Aldis Bišovs: “Bija prieks strādāt un vērot jūs. Šāds pasākums veido katra neaizmirstamo pieredzi”.
Pasākums notika projekta “Latvijas diasporas jauniešu nedēļas nogales nometne ar meistarklasēm” ietvaros, ko organizē Lielbritānijas Novusa federācija sadarbībā ar Latviešu Kultūras centru Birmingemā, Novuss Pool Game Londonas klubu, Birmingemas Novusa klubu un Spēļu klubu “Čiekurs”. Projektu finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Republikas vēstniecība Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Latviešu Kultūras centrs Birmingemā, Novuss Pool Game Londonas klubs, Birmingemas Novusa klubs un Spēļu klubu “Čiekurs”.
Vairāk foto:

nov zoomjpg.jpg

Pirmā Novusa nometne jauniešiem Lielbritānijā

12.-13.decembrī norisinājās Pirmā Novusa nometne jauniešiem Lielbritānijā. Iepriekš paredzētās klātienes nometnes vietā pasākums notika Zoom vidē.
Pateicoties saņemtajam atbalstam gan no Latvijas, gan Lielbritānijas mums bija neticama iespēja par nometnes ekspertiem pieaicināt vienus no pašiem labākajiem Novusa speciālistiem pasaulē. Jauniešus spēlēt novusu mācīja Andris Sudmalis (Latvijas čempions Novusā un Lielbritānijas Novusa čempionāta uzvarētājs), Guntars Brālītis (Pasaules čempions Novusā, Latvijas čempions Novusā, Krievijas Galda spēļu kluba prezidents), Kaspars Paegle (Vācijas Novusa kluba prezidents, FINSO (Starptautiskā Novusa sporta organizāciju federācija) prezidija loceklis), Aldis Bišovs (Vairākkārtējs Latvijas Novusa čempions) un Imants Ločmels (Vairākkārtējs Starptautisko Novusa čempionātu uzvarētājs).
Meistarklasēs piedalījās jaunieši no visas Lielbritānijas un organizatoru uzdevums bija nogādāt novusa galdus un inventāru katra jaunieši mājās. Galdi pie spēlētājiem ceļoju uz Londonu, Peterborough, Birmingemu, Bristoli, Kinderminsteri, Veikfīldu, Līdsu, Bradfordu, Shefieldu, Glosteru, Sauthemptonu un pat Glazgovu.
Sirsnīgs paldies visiem tiem, kas vēlējās piedalīties un pieteicās pasākumā: Alekss Aleksis Beet, Inguss Priede, Markuss Vasiļjevs, Valts Jānis Zauers, Joshua Sūna, Pēteris Ritums, Niks Bišovs, Toms Stikāns, Ernests Čaklais, Adrians Strazdiņš Bluka, Aleksandrs Timofejevs, Patrīcija Vīksna, Sabīne Kviste, Māris Roberts Čaklais, Sāra Kairiša, Beatrise Bludziņa, Melānija Sobola, Elīza Čaklā, Kristiāns Stepiņš, Elza Umure, Ance Kazāka, Aleksandrs Sudmalis.
Nometnes pirmajā dienā dalībnieki sadalījās pa grupām un ekspertu vadībā mācījās novusa pamatus, izspēles kārtību un paņēmienus. Eksperti nedaudz pastāstīja par novusa vēsturi, par novusa dzīvi Latvijā un novusa izplatību pasaulē. Stāstīja arī par iespējām iekļauties gan Latvijas, gan pasaules novusa dzīvē un piedalīties turnīros.
Otrā dienā notika Novusa turnīrs trijās grupās, kur kopā ar jauniešiem piedalījās arī Lielbritānijas Novusa federācijas pārstāvji no Birmingemas Novusa kluba, Spēļu kluba "Čiekurs", Novuss Pool Games Londonas kluba, Sauthemptonas Novusa kluba “Iceberg”.
Apsveicam uzvarētājus:
Elites grupā (jauniešu konkurencē): 1.vieta – Elīza, 2.vieta – Māris, 3 vieta (dalīta) - Inguss un Ance.
Vidējā grupā: 1. vieta – Ernests, 2. vieta – Kristiāns, 3 vieta – Valts Jānis
Jaunākā grupa: 1 vieta – Markuss, 2. vieta – Niks, 3.vieta – Toms.
Eksperti izraudzījās arī savu favorītu katrā grupā: Elites grupā – Elīza, Vidējā grupā – Aleksandrs T., Jaunākajā grupā – Markuss.
Īpašas uzslavas par telpas vizuālo noformējumu saņēma: Elites grupā (dalīti) Inguss un Ance, Vidējā grupā – Kristiāns, Jaunākajā grupā – Aleksandrs S.
Sestdienas vakarā jaunieši pulcējās sadraudzības vakarā spēlējot startēgijas spēli “Among us”. Visiem bija tik interesanti, ka jaunieši savstarpēji vienojas satikties arī svētdienas vakarā un turpināt spēli, kaut iepriekš tas nebija plānots.
Kaut pirms pasākuma bija šaubas, kaut daudzi neticēja, kaut paši bijām vairāk uztraukušies kā brīžos, kad tiekamies klātienē, tagad atskatoties varam ar droši sirdi apgalvot, ka nometne norisinājās veiksmīgi, neticami atraktīvi, dzīvespriecīgi un labu emociju piepildīti. Jauniešiem bija unikāla iespēja aci pret aci satikt unikālus novusa sporta profesionāļus, kas klātienē visticamāk nemaz nebūtu iespējams.
Esam ļoti priecīgi par katru dalībnieku, kas “uzņēma novusu” savā gimenē šajā nedēļas nogalē. Esam pateicīgi jauniešu vecākiem un arī vecvecākiem, kas aktīvi atbalstīja mācībās un juta līdzi sacensībās.
Ar šo pasākumu vēlreiz un vēlreiz pārliecinājāmies, kas latvieši atrod formu kā interesanti pavadīt laiku kopā, pat ja tas ir datora ekrānā un simtiem kilometru attālumā.
Kā teica vairākkārtējs Latvijas Novusa čempions, Aldis Bišovs: “Šoreiz neizplūdīšu garos komentāros, bet bija patiess prieks piedalīties šajā projektā. Lielas uzslavas organizatoriem, jo pie šī brīža situācijas, šādu pasākumu izveidot var tikai retais.”. Savukārt Kaspars Paegle (Vācijas Novusa kluba prezidents, FINSO (Starptautiskā Novusa sporta organizāciju federācija) prezidija loceklis) piebilst: “Paldies par iespēju piedalīties un par pozitīvajām emocijām. Šāda veida pasākums ir noteikti atkārtojuma vērts! “
Pasākums notiek projekta “Lielbritānijas Novusa klubu Latvijas diasporas jauniešu nedēļas nogales nometne ar meistarklasēm ” ietvaros, ko organizē Birmingemas Novusa klubs sadarbībā ar Latviešu Kultūras centru Birmingemā, Lielbritānijas Novusa federāciju un Novuss Pool Game Londonas klubu. Projektu finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Republikas vēstniecība Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Latviešu Kultūras centrs Birmingemā un Novuss Pool Game Londonas klubs.

Foto galerija: https://www.facebook.com/binoKlubs/posts/2746384322243353

novuss.jpg

Pirmais Lielbritānijas Novusa čempionāts “Lāčplēsis 2019”

Pirmais Lielbritānijas Novusa čempionāts “Lāčplēsis 2019”

Birmingemā noritējis un plaši izskanējis Lielbritānijas Novusa čempionāts “Lāčplēsis 2019”. 9. un 10.novembrī Lielbritānijas vienā no lielākajiem pilsētām Birmingemā norisinājās Lielbritānijas Novusa čempionāts “Lāčplēsis 2019”, kas ir unikāls notikums novusa un Lielbritānijas vēsturē. Novuss ir mūsu spēle, kuras saknes meklējams Lielbritānijā, kur gadsimtu atpakaļ latviešu jūrnieku noskatīta tā tika atvesta uz Latviju un transformētā veidā pārtapa par latviešu nacionālo sporta veidu Novuss, kādu to pazīstam šodien. Unikāls turpinājums šai vēstures lapai ir tas, ka šogad tieši latvieši organizēja Lielbritānijas Novusa čempionātu “Lāčplēsis 2019”. Simboliski šis čempionāts nesa latviešu tautas teiksmainā varoņa Lācplēša vārdu, tādējādi godinot latviešu karavīru drosmi un varonību cīņās par Latviju. Un ne tikai. Arī daudzkur Eiropā 11.novembrī atzīmē Pirmā pasaules kara beigas un godina karavīru piemiņu, tostarp arī Lielbritānijā. Tādēļ čempionāta ievadā tika ieturēts klusuma brīdis visu varoņu piemiņai. Pasākumu organizēja Lielbritānijas Novusa federācija, Birmingemas Novusa klubs, Novuss Pool Games un Latviešu Kultūras centrs Birmingemā. Kā saka Lielbritānijas Novuss čempionāta “Lāčplēsis 2019” organizācijas komitejas priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais: “Novuss ir latviešu un ne tikai latviešu spēle un to spēlē daudzviet pasaulē un dažādu tautību cilvēki. Daudzās valstīs novusa spēļu organizāciju struktūra ir ļoti sakārtota un regulāri turnīri jau notiek desmitiem gadu. Lielbritānojā tās nav tik viennozīmīgi un cik zināms, tad līdz šim Lielbritānijā neviens nebija rīkojis tik liela mēroga čempionātu, kā to organizējām šogad Birmingemā. Ceram, ka šāds pasākums dos spēcīgu impulsu, lai paplašinātos arī citi novusa klubi un rastos jauni novusa sacensību organizatori. Ticam, ka visā Lilebritānijā jau tuvākā nākotnē veiksmīgi apvienosies visi novusa sporta entuziasti. Apsveicami, ka Lielbritānijas Novusa federācija ir apņēmusies attīstīt un popularizēt novusa sportu un panākt, ka tas kļūst par vienu no oficiālajiem Lielbritānijas sporta veidiem.” Lielbritānijas Novusa čempionātā “Lāčplēsis 2019” sacensības notika gan vienspēlēs, gan pāru spēlēs. Čempionātā piedalījās spēlētāji no Lielbritānijas, Latvijas, Krievijas, Dienvidosetijas, Ungārijas un Vācijas. Sacensības noritēja profesionālu tiesnešu no Latvijas uzraudzībā. Vienspēles tiesāja Kaspars Leitis, bet pāru spēles Līga Leite. Meistarklases un praktiskus padomas deva pieaicinātie Novusa eksperti un Krievijas Galdu spēlu federācijas pārstāvji Guntars Brālītis un Anžela Kočijeva. Čempionāts tika rīkots saņemot atbalstu no Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas, Latvijas Vēstniecības Lielbritānijā, Latviešu Kultūras Centra Birmingemā, Latvijas Novusa federācijas, Starptaurisko Novusa sporta organizāciju federāciju (FINSO), Sociālā medija Kopā, Novuss Pool Game, Daiņa Cekula un DecoStyle&Joinery LTD.

Foto un Video ieskats: 

https://www.facebook.com/binoKlubs/posts/2419916738223448

https://www.facebook.com/binoKlubs/posts/2423239537891168

ttps://www.facebook.com/binoKlubs/posts/2423240631224392

ttps://www.facebook.com/binoKlubs/posts/2424214577793664

novuss-lacplesis_10x10cm.jpg

9. un 10. novembrī norisināsies Lielbritānijas Novusa čempionāts “Lāčplēsis 2019”

2019.gada 9. un 10. novembrī Birmingemas Novusa klubs sadarbībā ar Lielbritānijas Novusa federāciju, Novuss pool Game Londonas Klubu un Latviešu Kultūras Centru Birmingemā pirmo reizi Lielbritānijas un novusa vēsturē rīko Lielbritānijas Novusa čempionātu “Lāčplēsis 2019”.Tas būs atklātā tipa čempionāts, kurā piedalīties var ikvienas valsts novusa spēlētājs. Vienīgais ierobežojums vecums – 14 gadi. Pirmo čempionātu paredzēts aizvadīt vienspēļu un pāru spēlu formātā, nešķirojot dalībniekus pēc dzimuma un vecuma. Čempionata organzicija notiek pateicoties minēto četru organizāciju kopīgi izveidotai čempionāta organizācijas komitejai ar Latvijas Novusa federācijas, Latvijas Republikas vēstniecības Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē un Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu.
Novusa čempionāta dalībnieki tiks mudināti popularizēt novusu kā cēlsirdīgu un bruģiniecisku sporta veidu.Lielbritānijas Novusa čempionāts “Lāčplēsis 2019” tiek rīkots Lāčplēša dienas priekšvakarā, kas tiek atzīmēta 11.novembrī.   Šis datums kļuvis par simbolu latviešu karavīru uzvarām Brīvības cīņās un ir atbilstošs brīdis, kad atzīmēt visos karos cīnījušos Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu.  Arī citās Rietumvalstīs, tostarp Lielbritānijā,  atzīmē 11. novembri kā Pirmā pasaules kara beigas.
Ar piemiņas brīdi godināsim kritušo karavīru piemiņu un arī atcerēsimies novusa vēstures veidotājus.

bottom of page